Jakie gatunki roślin są odpowiednie do formowania?


Rośliny formowane to drzewa i krzewy przycinane w różne kształty. Bardzo często są to kształty niestandardowe, dlatego zajmują się tym tylko profesjonaliści. centrum ogrodnicze Mysłowice.
Należy jednak pamiętać, że nie każdy typ drzew czy krzewów nadaje się na roślinę ozdobną. Na co więc zwracać uwagę przy doborze tego typu ogrodowych ornamentów?
Rośliny przeznaczone do formowania powinny być przede wszystkim odporne na choroby. Ich objętość po przycięciu zmniejszy się, dlatego każdy niezaplanowany ubytek z pewnością zaburzy kompozycję.
Aby mieć pewność, że rośliny zachowają wszystkie walory estetyczne warto również zwrócić uwagę na to, czy dany gatunek jest odporny na trudne warunki siedliskowe.
Dodatkowo, wybrana przez nas roślina powinna móc tworzyć wiele przyrostów bocznych, a tej cechy niestety nie posiada każdy rodzaj.
Skąd więc wziąć odpowiednie drzewa i krzewy oraz jaki rodzaj wybrać?
Idealnym miejscem na tego typu zakupy będzie sklep ogrodniczy. Każdy z nich ma w swojej ofercie zarówno drzewa iglaste jak i liściaste, dlatego podczas wybierania roślin do formowania warto pytać w szczególności o bukszpan, cis pospolity czy sosnę oraz modrzew.

Polecane: usługi budowlane Poznań.