Wygładzenie od ręki w Poznaniu


Często pomijanym etapem pielęgnacji skóry, a istotnym dla jej prawidłowego funkcjonowania jest złuszczanie naskórka wykonywane podczas peelingu. Gwarantuje on natychmiastowe oczyszczenie porów, efekt wygładzenia bruzd i zmarszczek, a także pobudza skórę do regeneracji.
Peelingi są szczególnie istotne w przypadku skór młodych, trądzikowych czy łojotokowych ze względu na skuteczność w walce z zaskórnikami czy trądzikiem, którego przyczyną często bywa zaburzony proces rogowacenia naskórka.
Warto pamiętać, że peeling nie zawsze musi ograniczać się do twarzy, bowiem peelingi medyczne wykonywane są na całym ciele. Zdecydować się na nie mogą osoby z przebarwieniami po ranach, z rozstępami, cellulitem czy zrogowaceniami w innych obszarach ciała.

Współcześnie najpopularniejszą formą peelingów medycznych jest peeling kwasowy, czyli wykonywany za pomocą odpowiednio dobranych kwasów jak mlekowy, glikolowy, salicylowy, laktobionowy czy migdałowy. Każdy z nich ma charakterystyczne dla siebie właściwości, dzięki czemu możemy zastosować dany kwas do aktualnych potrzeb skóry. Jest on również najmniej inwazyjnym sposobem złuszczania naskórka, bowiem nie roznosi on bakterii po całej powierzchni skóry i nie tworzy mikroran (jak w przypadku peelingu mechanicznego).
Aby jednak peeling przyniósł pożądane efekty, najlepiej jest wykonać go u specjalisty, który dobierze odpowiedni kwas i jego stężenie. Działanie na własną rękę – zwłaszcza przy braku odpowiedniej wiedzy w temacie peelingów – może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Gdzie zatem peeling medyczny mogą wykonać mieszkańcy Poznania? Taką usługę oferują salony kosmetologiczne. Prezentują one wachlarz wyboru peelingów medycznych, dostosowanych do potrzeb klienta. Są to zabiegi wykonywane przez doświadczonych kosmetologów, którzy zadbają o bezpieczeństwo i efektywność peelingu. Specjalista doradzi także, jak należy dbać o skórę tuż po zabiegu, gdyż wymaga ona wówczas specjalnego traktowania ze względu na silne uwrażliwienie przez kwasy.
peelingi medyczne poznań